fotka Ania i Wenio

BEDRIFT wyróżniony

Magazyn BEDRIFT został wyróżniony przez TELEWIZJĘ SFERA nominacją w kategorii „Honorowy Obiektyw” w trakcie gali, która odbyła się 8 grudnia 2012 r. w sali koncertowej  Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. Statuetkę odebrali wydawca magazynu: Wenancjusz Ochmann oraz redaktor naczelna – Anna Ochmann.

Wśród tegorocznych laureatów tych wyjątkowych nagród medialnych, wręczanych zawsze w czterech kategoriach, znaleźli się między innymi: prezydent Damian Bartyla, który przed kilkoma miesiącami wygrał przyspieszone wybory samorządowe w Bytomiu (kategoria „Wydarzenie w Obiektywie”) czy Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego (nagroda w kategorii „Przyjaciel Sfery”). Jeden z Obiektywów powędrował również do firmy Kredyty Chwilówki z Bytomia, która zwyciężyła w kategorii „Sponsor Sfery”, a „Honorowy Obiektyw” z rąk prezesa Sfera TV, Arkadiusza Grzywaczewskiego, odebrał prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów – Jarosław Kania. Niespodzianką dla organizatorów było wręczenie przez posła Marka Plurę na ręce prezesa telewizji Arkadiusza Grzywaczewskiego Medalu Sejmu RP za promowanie regionalnego dziedzictwa oraz otwartość na osoby niepełnosprawne.

Motywem przewodnim tegorocznej gali Obiektywów była szeroko rozumiana Azja, a publiczność mogła podziwić taniec chińskiego „szczęśliwego” smoka oraz zmysłowych gejsz, bezpieczeństwa widzów strzegli z kolei samurajowie w pełnym rynsztunku. Nie zabrakło także akcentów kulinarnych z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na koniec gali wystąpił kabaret w „Cudzysłowie”.

Pierwsze wręczenie Obiektywów odbyło się w 2004 roku - były to zarazem pierwsze medialne nagrody w historii Rudy Śląskiej. W tym roku Obiektywy zostały wręczone po raz dziewiąty, zawsze gali towarzyszy też inny motyw przewodni – były to już m.in.: Hollywood, Irlandia czy lata 20 – te.

Więcej: www.sferatv.pl